Влез за корисници

lock_forum
lupa-6

Меѓународна конференција

111

Испит за извршители

ispit na izvrsiteli 2
bannerbg_main
usaid

Најчести прашања

prasalnik 2
26122011162156_g_komisija-za-zastita-na-prav

Анкета

Новиот дизајн е:

Резултати од гласањето

Loading ... Loading ...
November 2018
M T W T F S S
« Oct   Dec »
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Archive for November 2018

Постојан совет на Меѓународната унија на судски извршители (UIHJ)

46996641_10210961450106127_5168617365457338368_oДелегација на Комората на извршители на Република Македонија во состав од извршител Методија Костадинов од Скопје и извршител Васко Блажевски од Скопје учествуваат на постојан совет на Меѓународната унија на судски извршители (UIHJ) во Париз, Франција во период од 29-30.11.2018 година.

Зоран Димов: Во досегашното работење вратени се 1.205.397.895 евра на доверителите

IMG_0262Зоран Димов, претседател на Комората на извршители на Република Македонија, зборува за професијата извршител, проблемите со кои се соочуваат тие, но и проблемите на граѓаните, нефункционалноста и некоордираноста на институциите и (не)оправданоста на критиките упатени кон нив. ПОВЕЌЕ…

Извор: ЦИВИЛ МЕДИА

Tркалезна маса “Стручна расправа по Предлог законот за изменување и дополнување на Законот за извршување”

IMG-685ab011aab23ce118222b8782d30894-VНа ден 20.11.2018 година, во организација на Комората на извршители на Република Македонија се одржа тркалезна маса на тема “Стручна расправа по Предлог законот за изменување и дополнување на Законот за извршување”. Покрај Претседателот на КИРМ Зоран Димов, свое излагање имаа и Министерот за правда д-р Рената Дескоска,  Претседател на Меѓународната унија на извршители (UIHJ) Марк Шмитц, Секретарот на Меѓународната унија на извршители (UIHJ) Јос Утехааг, Антончо Коштанов, извршител од Скопје, член на УО на КИРМ, Игор Спировски, адвокат и поранешен судија на Уставен суд на РМ и д-р Арсен Јаневски професор во пензија. повеќе...

Јавни објави

Logotype1111

Новости

 

12741923_223063811373098_4535535635364534759_n

Најди извршител

mapa_mk

Огласи за продажба

nedvizen imot

Ј О_abstract

discrimination
New Image
LogoHeader2014
aukciska_kukja

Академик

image001

Член на Деловен совет

uacs_logo

зсрм

header
QRCode