Влез за корисници

lock_forum
lupa-6

Меѓународна конференција

111

Испит за извршители

ispit na izvrsiteli 2
bannerbg_main
usaid

Најчести прашања

prasalnik 2
26122011162156_g_komisija-za-zastita-na-prav

Анкета

Новиот дизајн е:

Резултати од гласањето

Loading ... Loading ...
February 2020
M T W T F S S
« Jan   Mar »
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829  

Archive for February 2020

Средба со Претседател

rsmНа ден 30.12.2019 година, делегација на Комората на извршители на РСМ во состав од Претседателот на КИРСМ Зоран Димов, Извршител Христо Јованов од Скопје и Извршител Николче Диневски од Битола остварија средба со Претседателот на РСМ Г-дин Стево Пендаровски и Министерот за правда Г-ѓа Рената Десковска.

Конференција на Балканска извршна исправа

s001Во деновите од 17.10.2019-18.10.2019 година во Будва, Црна Гора, Претседателот на КИРСМ зеде учество на Конференцијата за Балканска извршна исправа.
повеќе...

10 та Интернационална конференција на судски извршители

moskva001Во деновите од 31.07.2019-03.08.2019 година делегација на Комората на извршители на РСМ во состав од Претседателот на Комората Зоран Димов и извршител Саветка Георгиева ,член на УО на Комората, учествуваа на Х Интернационална Конференција на судски извршители во Москва-Русија,на која конференција свое излагање имаше Претседателот на Комората.
повеќе...

Извршител Билјана Николовска

заменик: Премтим Ќерими,

адреса: адреса: ул. Ленинова бр. 20А влез 1, стан 1 Куманово ;
телефон. 031 550-722
e-mail: izvrshitel@izvrshitel.mk

Извршител Каролина Таневска

заменик: Јане Митрески ,

адреса: ул. Кузман Јосифоски бр.67 Прилеп
телефон. 048 613-828 и 075/290-121
e-mail: izvrsitel.karolina@gmail.com

Извршител Николина Стојковска

заменик: Маријана Кацарска Могилевска,

адреса: ул. Булевар 1- ви Мај 202 /6,7,9 Битола
телефон. 047 609-002 и 075 329-259
e-mail: izvrsitelnikolinastojkovska@gmail.com

Указ за прогласување на законот за изменување и дополнување на законот за извршување

Logotype11111-300x145

Се прогласува Законот за изменување и дополнување на Законот за извршување,
што Собранието на Република Северна Македонија го донесе на седницата одржана на
16 јануари 2020 година.

Целосен текст на законот објавен во службен весник Бр. 08-434/1, 16 јануари 2020 година

Јавни објави

Logotype1111

Новости

 

Одлуки

Logotype1111

Дисциплинска комисија

12741923_223063811373098_4535535635364534759_n

Најди извршител

mapa_mk

Огласи за продажба

nedvizen imot

Ј О_abstract

discrimination
New Image
LogoHeader2014
aukciska_kukja

Академик

image001

Член на Деловен совет

uacs_logo

зсрм

header
QRCode