Влез за корисници

lock_forum
lupa-6

Испит за извршители

ispit na izvrsiteli 2
bannerbg_main
usaid

Најчести прашања

prasalnik 2
26122011162156_g_komisija-za-zastita-na-prav

Анкета

Новиот дизајн е:

Резултати од гласањето

Loading ... Loading ...
September 2021
M T W T F S S
« Aug    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  

Министерот за правда Blerim Bexheti го назначи Јасер Асани за извршител во Гостивар и Кичево

Министерот за правда Blerim Bexheti назначувајќи го и честитајќи му на  Јасер Асани од Гостивар за извршител на подрачјето на Основниот суд во Гостивар и Основниот суд во Кичево истакна дека вкупниот број на именувани извршители на ова подрачје изнесува 5 извршители.

Од иницијалните 41 извршител кои во 2006 година, започнаа со примената на новиот систем на извршување, во моментов во Република Македонија именувани се вкупно  99 извршители.

Министерството за правда истакна Bexheti тековно ги врши своите надлежности од областа на извршувањето, презема мерки за нивна професионализација и унапредување, ја следи состојбата со пополнувањето на бројот на непополнети  седишта на извршители согласно со Правилникот за бројот и распоредот на службени седишта на извршителите.

Законот за извршување e реформски закон рече Bexheti  со кој од 2006 година се промени во целост системот на извршување на извршните исправи, а анализите на досегашната примена на Законот за извршување покажуваат дека се реализираше основната цел на овој закон, а тоа е да се создаде ефикасен систем на извршување и остварување на правата на доверителите во разумен рок.

Јавни објави

Logotype1111

Обука за обучувачи (ТоТ)

1111

Новости

 

Одлуки

Logotype1111

Дисциплинска комисија

12741923_223063811373098_4535535635364534759_n

Најди извршител

mapa_mk

Огласи за продажба

nedvizen imot

Ј О_abstract

discrimination
New Image
LogoHeader2014
aukciska_kukja

Академик

image001

Член на Деловен совет

uacs_logo

зсрм

header

Browse Front Page

Featuring Top 10/201 of Front Page

Subscribe

Read more

QRCode