Влез за корисници

lock_forum
lupa-6

Меѓународна конференција

111

Испит за извршители

ispit na izvrsiteli 2
bannerbg_main
usaid

Најчести прашања

prasalnik 2
26122011162156_g_komisija-za-zastita-na-prav

Анкета

Новиот дизајн е:

Резултати од гласањето

Loading ... Loading ...
February 2020
M T W T F S S
« Jan    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829  

Известување

Friday7996На ден 17.07.2014 година, Претседателот на комората на извршители на РМ Зоран Петрески учествуваше на работилница на тема “Добро владеење и остварување на правото за слободен пристап до информации од јавен карактер”, која беше организирана од мисијата на ОБСЕ во Скопје и Комисијата за заштита на правото за слободен пристап до информациите од јавен карактер.

Целта на оваа средба беше подигнување на свеста и степенот на запознаеност на имателите на информации со Законот за слободен пристап до информации од јавен карактер и обврските за имателите за информации кои произегуваат од него, како и начинот на остварување направото на слободен пристап до информации од јавен карактер.

Учесници во работилницата беа одговорни и службени лица, како  и раководители на сектори за правни и општи работи од Акционерски друштва во државна сопственост и од повеќе Комори кои вршат јавни овластувања.

Јавни објави

Logotype1111

Новости

 

Одлуки

Logotype1111

Дисциплинска комисија

12741923_223063811373098_4535535635364534759_n

Најди извршител

mapa_mk

Огласи за продажба

nedvizen imot

Ј О_abstract

discrimination
New Image
LogoHeader2014
aukciska_kukja

Академик

image001

Член на Деловен совет

uacs_logo

зсрм

header

Browse Front Page

Featuring Top 10/163 of Front Page

Subscribe

Read more

QRCode