Влез за корисници

lock_forum
lupa-6

Меѓународна конференција

111

Испит за извршители

ispit na izvrsiteli 2
bannerbg_main
usaid

Најчести прашања

prasalnik 2
26122011162156_g_komisija-za-zastita-na-prav

Анкета

Новиот дизајн е:

Резултати од гласањето

Loading ... Loading ...
February 2020
M T W T F S S
« Jan    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829  

200.000 ЕВРА ЗА ПЕНЗИСКО ЗАГЛА­ВЕНИ КАЈ ИЗВРШИТЕЛИТЕ

EF0AC00F11E20748B33F6D69439B4C95

(извор Вест)

ПОРАДИ БИРОКРАТ­СКИ ПРЕЧ­КИ НЕ МОЖЕ ДА СЕ СПРОВЕДАТ СУД­СКИ ОДЛУКИ ЗА 155 РАБОТНИЦИ

200.000 ЕВРА ЗА ПЕНЗИСКО ЗАГЛА­ВЕНИ КАЈ ИЗВРШИТЕЛИТЕ

Извршителите не смеат парите да им ги дадат во кеш на оштетените оти мора да одат директно во државните фондови, а од Управата за јавни приходи објаснуваат дека не можат да примат уплата само за еден придонес, зашто од 2009 година во сила е бруто-платата, што подразбира уплата на сите придонеси заедно

Граѓаните не можат да добијат уплата на заостанат пензиски придонес во случаите кога го тужеле работодавецот и го добиле спорот. Извршителите што треба да ги спроведат судските одлуки, не можат да го сторат тоа, зашто Управата за јавни приходи не им ги прифаќа ваквите уплати за пензиски придонес. Тие не се вклопуваат во концептот на бруто-плата, со кој, истовремено, со платата се плаќаат и придонесите за пензиско, здравствено и за вработување, како и персоналниот данок. Повеќе…

 

 

Јавни објави

Logotype1111

Новости

 

Одлуки

Logotype1111

Дисциплинска комисија

12741923_223063811373098_4535535635364534759_n

Најди извршител

mapa_mk

Огласи за продажба

nedvizen imot

Ј О_abstract

discrimination
New Image
LogoHeader2014
aukciska_kukja

Академик

image001

Член на Деловен совет

uacs_logo

зсрм

header

Browse Front Page

Featuring Top 10/163 of Front Page

Subscribe

Read more

QRCode