Влез за корисници

lock_forum
lupa-6

Меѓународна конференција

111

Испит за извршители

ispit na izvrsiteli 2
bannerbg_main
usaid

Најчести прашања

prasalnik 2
26122011162156_g_komisija-za-zastita-na-prav

Анкета

Новиот дизајн е:

Резултати од гласањето

Loading ... Loading ...
February 2020
M T W T F S S
« Jan    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829  

Известување

BAT_5220 copy

 

На 17.10.2014 претседателот на Комората на извршители на РМ, Зоран Петрески, присуствуваше на  свечена академија организирана од Нотарската комора на на РМ (НКРМ) по повод одржувањето на нотарските денови.

На настанот се обрати министерот за правда  Аднан Јашари кој порача дека нотаријатот е еден битните чинители кој придонесе за поефикасно функционирање на правниот систем во Македонија. 

Свои излагања имаа и претседателката на Нотарска комора на РМ – Зорица Пулејкова,  претседателот на Меѓународната унија на латински нотаријат – Даниел С. Сенгор, како и проф. д-р. Арсен Јаневски.

„Ние денеска ги поканивме колегите од Комората на извршители, Адвокатската комора, Комората на медијатори на РМ, Комората на стечајни управници. Секогаш на нашите советувања се поканети  и судии од основните, апелационите и Врховниот суд, како и од јавните регистри со кои соработуваме. Нашата желба за соработка со другите правни професии е навистина искрена и треба да соработувме бидејќи крајниот ефект е поголема правна сигурност за граѓаните“, изјави претседателката НКРМ, Пулејкова.

Повеќе фотографии

 

Јавни објави

Logotype1111

Новости

 

Одлуки

Logotype1111

Дисциплинска комисија

12741923_223063811373098_4535535635364534759_n

Најди извршител

mapa_mk

Огласи за продажба

nedvizen imot

Ј О_abstract

discrimination
New Image
LogoHeader2014
aukciska_kukja

Академик

image001

Член на Деловен совет

uacs_logo

зсрм

header

Browse Front Page

Featuring Top 10/163 of Front Page

Subscribe

Read more

QRCode