Влез за корисници

lock_forum
lupa-6

Меѓународна конференција

111

Испит за извршители

ispit na izvrsiteli 2
bannerbg_main
usaid

Најчести прашања

prasalnik 2
26122011162156_g_komisija-za-zastita-na-prav

Анкета

Новиот дизајн е:

Резултати од гласањето

Loading ... Loading ...
February 2020
M T W T F S S
« Jan    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829  

Донација за штитениците на ЈУ Специјален завод – Демир Капија

2222222

Комора на извршители на Република Македонија по повод новогодишните и божикните празници донираше гарнитури за седење за штитениците на ЈУ Специјален завод - Демир Капија

- Нашето мото е секогаш кога имаме можност да помагаме и токму во таа насока е и нашата одлука по повод новогодишните и божикните празници да ги израдуваме со пригодна донација штитениците на ЈУ Специјален завод - Демир Капија, се вели во денешното соопштение од Комората на извршители на РМ.

Сакајќи да им создадеме подобри услови за престој во Заводот, а по насока на првите луѓе на институцијата, како што е наведено во соопштението, дневниот престој ќе биде опремен со три гарнитури за седење, каде што штитениците ќе може да поминуваат пријатни мигови.

На овој начин, велат од Комората, „покажеме дека бевме и ќе бидеме и натаму општествено одговорна организација, бидејќи она што за нас можеби значи малку за други значи внимание и мигови исполнети со среќа“.

Јавни објави

Logotype1111

Новости

 

Одлуки

Logotype1111

Дисциплинска комисија

12741923_223063811373098_4535535635364534759_n

Најди извршител

mapa_mk

Огласи за продажба

nedvizen imot

Ј О_abstract

discrimination
New Image
LogoHeader2014
aukciska_kukja

Академик

image001

Член на Деловен совет

uacs_logo

зсрм

header

Browse Front Page

Featuring Top 10/163 of Front Page

Subscribe

Read more

QRCode