Влез за корисници

lock_forum
lupa-6

Меѓународна конференција

111

Испит за извршители

ispit na izvrsiteli 2
bannerbg_main
usaid

Најчести прашања

prasalnik 2
26122011162156_g_komisija-za-zastita-na-prav

Анкета

Новиот дизајн е:

Резултати од гласањето

Loading ... Loading ...
August 2020
M T W T F S S
« Jul    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

СОВЕТУВАЊЕ нa тeма: „Дисциплинска постапка и дисциплинска oдговoрност на извршителитe“

2222222На ден 20.03.2015 година Комората на извршители на РМ организираше во соработка со  Академијата за судии и јавни обвинители Павел Шатев  советување на тема „ Дисциплинска постапка и дисциплинска oдговoрност на извршителитe“. 

Излагач на советувањето беше проф. д-р Арсен Јаневски од Правниот факултет„Јустинијан-Први”-Скопје.

На советувањето земаа учество претставници од Секторот за надзор над работата на извршителите при Министерството за правда на РМ, државниот советник г-н Зулќфли Ајвази при Министерството за правда,  извршители, судии кои се актуелни или поранешни членови на Дисциплинската комисија при Комората на извршители на Република Македонија  како и судии на Управниот суд на РМ .

Јавни објави

Logotype1111

Новости

 

Одлуки

Logotype1111

Дисциплинска комисија

12741923_223063811373098_4535535635364534759_n

Најди извршител

mapa_mk

Огласи за продажба

nedvizen imot

Ј О_abstract

discrimination
New Image
LogoHeader2014
aukciska_kukja

Академик

image001

Член на Деловен совет

uacs_logo

зсрм

header

Browse Front Page

Featuring Top 10/177 of Front Page

Subscribe

Read more

QRCode