Влез за корисници

lock_forum
lupa-6

Меѓународна конференција

111

Испит за извршители

ispit na izvrsiteli 2
bannerbg_main
usaid

Најчести прашања

prasalnik 2
26122011162156_g_komisija-za-zastita-na-prav

Анкета

Новиот дизајн е:

Резултати од гласањето

Loading ... Loading ...
February 2020
M T W T F S S
« Jan    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829  

Советување на тема ”Судска заштита против неправилности при извршувањето„ – 22.04.2015 година, Битола

DSCF3583На ден 22.04.2015 година во организација на Комора на ивршители на РМ во соработка со Академија за судии и јавни обвинители се одржа советување на тема ”Судска заштита против неправилности при извршувањето„ на која модератор беше поранешниот министер за правда Г-дин Михајло Маневски.

Свои излагања имаа и г-ѓа Даница Ристева Претседател на Апелационен суд Битола на тема ”Постапка по жалба на решение на претседател на основен суд по повод приговор против неправилности со акцент на одлука за трошоците на постапката по приговор“, и г-ѓа Лиле Наумовска, судија  Апелационен суд Битола на тема „ Судска пракса при постапување по приговори против неправилности со акцент на одлучување по барање за одлагање и практична примена на членот 211 од Законот за извршување “.

На советувањето покрај извршителите од регионот на Основниот суд Битола и Ресен, Основниот суд Прилеп и Крушево и Основниот суд Охрид Струга и Дебар, присуствуваа и судии од Апелациониот суд Битола, Апелациониот суд Охрид, Основниот суд Крушево, Основниот суд Ресен, Основниот суд Струга и Основниот суд Битола.

Повеќе фотографии од настанот тука

Јавни објави

Logotype1111

Новости

 

Одлуки

Logotype1111

Дисциплинска комисија

12741923_223063811373098_4535535635364534759_n

Најди извршител

mapa_mk

Огласи за продажба

nedvizen imot

Ј О_abstract

discrimination
New Image
LogoHeader2014
aukciska_kukja

Академик

image001

Член на Деловен совет

uacs_logo

зсрм

header

Browse Front Page

Featuring Top 10/163 of Front Page

Subscribe

Read more

QRCode