Влез за корисници

lock_forum
lupa-6

Меѓународна конференција

111

Испит за извршители

ispit na izvrsiteli 2
bannerbg_main
usaid

Најчести прашања

prasalnik 2
26122011162156_g_komisija-za-zastita-na-prav

Анкета

Новиот дизајн е:

Резултати од гласањето

Loading ... Loading ...
January 2020
M T W T F S S
« Dec    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

СОВЕТУВАЊЕ на тема: Применa на Зaкон за извршувaње и судски постапки кои произлегуваат од овој Закон

bannerbg_mainСогласно меморандумот за соработка помеѓу Комората на извршители на РМ  и Академијата за судии и јавни обвинители „Павел Шатев„ и Kаталогот за задолжителна континуирана обука  за судии, јавни обвинители, претседатели на судови и јавни обвинители на јавните обвинителства на Академијата за судии и јавни обвинители „Павел Шатев„ се организираше советување на тема: Примена на Закон за извршување и судски постапки кои произлегуваат од овој Закон“ што се одржи на 25 јуни 2015 година (четврток), во просториите на Академијата, со почеток во 10:00 часот. 

 

 Советувањето беше наменето за Претседатели на судови и судски соработници кои работат на оваа материја, од сите апелациони подрачја како и за извршители од Комора на извршители на РМ.

 

Во рамките на советувањето свое излагање  имаа судија Лиле Наумовска, Апелационен суд Битола иизвршител Весна Деловска, Комора на извршители на Република Македонија.

Темите кои беа опфатени во рамките на Советувањето се следните:

 

 

 

  • Примена на Законот за извршување и судски постапки кои произлегуваат од овој Закон 

 

 

 

  • Практични примери на приговори и одлуки како и тужби и одлуки по тужби

 

Јавни објави

Logotype1111

Новости

 

Одлуки

Logotype1111

Дисциплинска комисија

12741923_223063811373098_4535535635364534759_n

Најди извршител

mapa_mk

Огласи за продажба

nedvizen imot

Ј О_abstract

discrimination
New Image
LogoHeader2014
aukciska_kukja

Академик

image001

Член на Деловен совет

uacs_logo

зсрм

header

Browse Front Page

Featuring Top 10/162 of Front Page

Subscribe

Read more

QRCode