Влез за корисници

lock_forum
lupa-6

Меѓународна конференција

111

Испит за извршители

ispit na izvrsiteli 2
bannerbg_main
usaid

Најчести прашања

prasalnik 2
26122011162156_g_komisija-za-zastita-na-prav

Анкета

Новиот дизајн е:

Резултати од гласањето

Loading ... Loading ...
August 2020
M T W T F S S
« Jul    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Соопштение

20140318iteli

По повод написите во дел од порталите и социјалните мрежи Комората на извшители ја известува јавноста дека ги разбира реакциите на граѓаните но го осудува  говорот на омраза  на поединци и апелира на смиреност и разумност при искажувањето на своите ставови.

 

Во таа смисла, комората ги повикува граѓаните да се приклучат со свои предлози кон измените на Законот за извршување и активно да придонесат за подобар закон за сите граѓани и сигурен правен поредок. Законот е објавен на веб страната Енер на која слободно можат да се ставаат сите забелешки и предлози.

 

На сите граѓани кои имаат конкретен проблем кај конкретен извршител им укажуваме да поднесат приговор до претседателот на судот или да се обратат до Комората на извшители во случај на повреди за кои сметаат дека треба да бидат санкционирани. Затоа, стоиме на располагање ако е потребно да бидат организирани и средби со граѓаните со претставници на КИРМ со цел појаснување на процесот на извршување и приближување на извршувањето и правата на странките во извршувањето.

 

Уште еднаш апелираме да не дозволиме поради изолирани случаи на незадоволство, да ставиме дамка на системот на извршување како единствена успешно зафршена реформа во правосудниот систем оценета со позитивни оценки и без забелешки од страна на Комисијата на Европската унија која го следи напредокот на Република Македонија.

 

 

 

Јавни објави

Logotype1111

Новости

 

Одлуки

Logotype1111

Дисциплинска комисија

12741923_223063811373098_4535535635364534759_n

Најди извршител

mapa_mk

Огласи за продажба

nedvizen imot

Ј О_abstract

discrimination
New Image
LogoHeader2014
aukciska_kukja

Академик

image001

Член на Деловен совет

uacs_logo

зсрм

header

Browse Front Page

Featuring Top 10/177 of Front Page

Subscribe

Read more

QRCode