Влез за корисници

lock_forum
lupa-6

Меѓународна конференција

111

Испит за извршители

ispit na izvrsiteli 2
bannerbg_main
usaid

Најчести прашања

prasalnik 2
26122011162156_g_komisija-za-zastita-na-prav

Анкета

Новиот дизајн е:

Резултати од гласањето

Loading ... Loading ...
July 2020
M T W T F S S
« Jun    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

За првпат жена на чело на Меѓународната унија на судски извршители

 

viber imageЗа првпат во историјата на Меѓународната унија на судски извршители, жена ја презема претседателската функција. Françoise Andrieux, судски извршител од Франција и  генерален секретар на Унијата во рамки на Меѓународниот конгрес на судските извршители што се одржа во Мадрид, Шпанија, беше едногласно избрана за 10-ти претседател на  организацијата.

 

Andrieux истакна дека нејзината функција ќе ја врши совесно и во согласност со надлежностите, како и нејзините претходници Baudouin Gielen, Jacques Isnard и Leo Netten.

 

„Унијата треба секогаш да работи во насока на подигнување и унапредување на  професијата и да ги брани нејзините интереси во согласност со целите утврдени во статутот“, рече  новоименувата претседателка.

 

Andrieux во своето обраќање  се осврна на активности на Унијата спроведени во минатото, сегашноста, како и предизвиците кои ги носи иднината.

 

„.Само заедно и обединети можеме да го создадеме најдоброто од нашата професија. Само заедно и обединети можеме да се движиме напред кон  создавање почит кон нашата професија и кон нејзиното признавање“, порача таа.

 

Françoise Andrieux работи како судски извршител во Франција од 1993 година. Таа беше генерален скретар на Унијата од 2009 година. Доаѓа на местотото Leo Netten, кој престседателската фунција ја вршеше два мандати.

Јавни објави

Logotype1111

Новости

 

Одлуки

Logotype1111

Дисциплинска комисија

12741923_223063811373098_4535535635364534759_n

Најди извршител

mapa_mk

Огласи за продажба

nedvizen imot

Ј О_abstract

discrimination
New Image
LogoHeader2014
aukciska_kukja

Академик

image001

Член на Деловен совет

uacs_logo

зсрм

header

Browse Front Page

Featuring Top 10/175 of Front Page

Subscribe

Read more

QRCode