Влез за корисници

lock_forum
lupa-6

Меѓународна конференција

111

Испит за извршители

ispit na izvrsiteli 2
bannerbg_main
usaid

Најчести прашања

prasalnik 2
26122011162156_g_komisija-za-zastita-na-prav

Анкета

Новиот дизајн е:

Резултати од гласањето

Loading ... Loading ...
June 2020
M T W T F S S
« May    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Регионална конференција нотарите и извршителите

viber imageДелегација на Комората на извршители учествуваше на Регионалната конференција „Модели за едукација на нотари и извршители во Југоисточна Европа“, што на 9 октомври 2015 година во организација на Мрежата на правни факултети од Југоисточна Европа (SEELS) се одржа во Белград.

Конференцијата има за цел да се обезбеди платформа за размена на информации и отворена дискусија за модели за едукација во рамките на високообразовните институции од ЈИЕ и на програмите за континуирана едукација на релевантните институции за да се обезбеди за развој на овие правни професии. Конференцијата, исто така, има за цел подобрување на регионалнта соработка на нотарите и  извршителите во регионот.

 

Конференцијата  беше поддржана од страна на Проектот финансиран од ЕУ за владеење на правото и извршувањето, како и Германското друштво за меѓународна соработка (GIZ), Програма за реформа на  правосудството во Србија.

 

 

 

Јавни објави

Logotype1111

Новости

 

Одлуки

Logotype1111

Дисциплинска комисија

12741923_223063811373098_4535535635364534759_n

Најди извршител

mapa_mk

Огласи за продажба

nedvizen imot

Ј О_abstract

discrimination
New Image
LogoHeader2014
aukciska_kukja

Академик

image001

Член на Деловен совет

uacs_logo

зсрм

header

Browse Front Page

Featuring Top 10/173 of Front Page

Subscribe

Read more

QRCode