Влез за корисници

lock_forum
lupa-6

Испит за извршители

ispit na izvrsiteli 2
bannerbg_main
usaid

Најчести прашања

prasalnik 2
26122011162156_g_komisija-za-zastita-na-prav

Анкета

Новиот дизајн е:

Резултати од гласањето

Loading ... Loading ...
October 2021
M T W T F S S
« Sep    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Советување за извршување

13392112_279884899024322_8231699768703859484_oСпецификите на Новиот Закон за извршување и насоки за негова примена од аспект на корисниците на извршителските услуги, извршителите, адвокатите, правниците во трговските друштва, правниците во јавните претпријатија со посебен фокус на вонсудската наплата на побарувањата”.

Советувањето е реализира во соработка на Комора на извршители на РМ и организацијата Правоматика

Презентери: проф.д-р Арсен Јаневски
Горан Станковиќ, извршител
Снежана Андреевска, извршител
д-р Валентина Ангелкоска, Стопанска банка
Неша Петрушевска, претставник на Агенција за катастар на недвижности
Хари Ајцев , претставник на Телеком
Благица Ѓошевска, судија во Основен суд Скопје II
Воведничар: Зоран Петрески, претседател на Комора на извршители
Модетатор: Д-р Даница Миладинова, менаџер на Правоматика

Надоместокот е 1750 ден+ддв, а пријавувањето е на е-маил  kirm@kirm.mk и pravomatika@yahoo.com најдоцна до 13.јуни. во 8 часот.

Агенда  Пријавен лист

Јавни објави

Logotype1111

Обука за обучувачи (ТоТ)

1111

Новости

 

Одлуки

Logotype1111

Дисциплинска комисија

12741923_223063811373098_4535535635364534759_n

Најди извршител

mapa_mk

Огласи за продажба

nedvizen imot

Ј О_abstract

discrimination
New Image
LogoHeader2014
aukciska_kukja

Академик

image001

Член на Деловен совет

uacs_logo

зсрм

header

Browse Front Page

Featuring Top 10/203 of Front Page

Subscribe

Read more

QRCode