Влез за корисници

lock_forum
lupa-6

Испит за извршители

ispit na izvrsiteli 2
bannerbg_main
usaid

Најчести прашања

prasalnik 2
26122011162156_g_komisija-za-zastita-na-prav

Анкета

Новиот дизајн е:

Резултати од гласањето

Loading ... Loading ...
October 2021
M T W T F S S
« Sep    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Семинар на извршители

thumbnail (9)

Во согласност со законската обврска за континуирано стручно усовршување и едукација на извршителите, на 17и 18 мај 2019 година, во хотелот „Дрим “, Струга се одржа семинар на извршителите во форма на тркалезни маси, во организација на Комората на извршители на Република Македонија.

Покрај  извршителите и дел од вработените во извршителските канцеларии, на овој семинар присуствуваа и г-ѓа Тања Чачарова Илиевска претставник на Влада на РСМ, г-дин Панчо Минов пратеник во Собрание на РСМ, г-ѓа Љубица Караманди Попчески –државен советник во Министерството за правда на РСМ, г-ѓа Ана Стојова Помошошник раководител на Сектор правосудство во Министерството за правда на РСМ,  Претседател на Комора на извршители на Република Србија г-ѓа Александра Трешњев,  член на Управен одбор на Комората на извршители на Р.Србија г-ѓа Тамара Гучиња, Дамир Шите, Генерален секретар на Балканска иницијатива за извршување, г-н Горазд Поповски – Претставник на Македонска банкарска асоцијација, Претседателот на Комора за проценувачи на РСМ – Љупчо Шумантев, како и извршителите во пензија : Зорица Митровска, Звонимир Мисајловски и Владо Стевановски.

Семинарот ги отвори претседателот на Комората на извршители на РМ, Зоран Димов, со упатување поздрав до панелистите и учесниците во Тркалезните маси и гостите на семинарот.

thumbnail (1) thumbnail (2) thumbnail (3)
thumbnail (5) thumbnail (6) thumbnail (7) thumbnail (8) thumbnail (9) thumbnail

Јавни објави

Logotype1111

Обука за обучувачи (ТоТ)

1111

Новости

 

Одлуки

Logotype1111

Дисциплинска комисија

12741923_223063811373098_4535535635364534759_n

Најди извршител

mapa_mk

Огласи за продажба

nedvizen imot

Ј О_abstract

discrimination
New Image
LogoHeader2014
aukciska_kukja

Академик

image001

Член на Деловен совет

uacs_logo

зсрм

header

Browse Front Page

Featuring Top 10/203 of Front Page

Subscribe

Read more

QRCode