Влез за корисници

lock_forum
lupa-6

Меѓународна конференција

111

Испит за извршители

ispit na izvrsiteli 2
bannerbg_main
usaid

Најчести прашања

prasalnik 2
26122011162156_g_komisija-za-zastita-na-prav

Анкета

Новиот дизајн е:

Резултати од гласањето

Loading ... Loading ...
June 2020
M T W T F S S
« May    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

“ Судска заштита во извршувањето. Анализа и коментар на судска практика “

UntitledКомората има чест да Ве извести дека излезе од печат книгата “ Судска заштита  во извршувањето. Анализа и коментар на судска практика “ од автор г-дин Михајло Маневски а чиј издавач е  Комората на извршители на РМ.

Авторот на овој труд преку анализа и коментар на судската заштита и досегашните искуства, прави обид судската практика и досегашните искуства да се доближат до тие на кои им се најпотребни и за кои е наменет овој труд, а тоа се извршителите, судиите, нотарите и адвокатите, проценители, вештаци и стечајни управници, на службените лица во полицијата, на стопанските субјекти и финансиските институции и на специјализираните органи и тела кои имаат надлежност во постапката за извршување, на научната и стручната јавност, за продлабочување на знаењата и за едукација на кадрите за подобра соработка и за поуспешно и поефикасно работење во извршувањето на извршните исправи.

Трудот на 750 страници има систематизирана судска пракса на 130 одлуки на основните и второстепените судови и содржи  25 препораки и констатации.

Цената на книгата е 2500 денари и доколку имате интерес истата можете да ја нарачате преку Комората на извршители на РМ.

 

Јавни објави

Logotype1111

Новости

 

Одлуки

Logotype1111

Дисциплинска комисија

12741923_223063811373098_4535535635364534759_n

Најди извршител

mapa_mk

Огласи за продажба

nedvizen imot

Ј О_abstract

discrimination
New Image
LogoHeader2014
aukciska_kukja

Академик

image001

Член на Деловен совет

uacs_logo

зсрм

header

Browse Front Page

Featuring Top 10/173 of Front Page

Subscribe

Read more

QRCode