Влез за корисници

lock_forum
lupa-6

Меѓународна конференција

111

Испит за извршители

ispit na izvrsiteli 2
bannerbg_main
usaid

Најчести прашања

prasalnik 2
26122011162156_g_komisija-za-zastita-na-prav

Анкета

Новиот дизајн е:

Резултати од гласањето

Loading ... Loading ...
June 2020
M T W T F S S
« May    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Мисија Визија

ВИЗИЈА на КИРМ

 

 

Комората на извршители на РМ е финансиски стабилна, технички и структурно и кадровски опремена организација, со изграден и препознатлив имиџ во РМ и на меѓународен план, која преку своето дејствување го штити угледот и честа на нејзините членови и обезбедува учество на нејзиното членство во донесувањето на законската регулатива за вршењето на нивната дејност, ја следи судската и извршителска практика и обезбедува континуирана едукација на извршителите.

 

 

МИСИЈА НА КИРМ

 

КИРМ е организација во која по закон членуваат сите извршители и нивните заменици, која се грижи за заштита на статусот и угледот на извршителите, заради зголемување на довербата на граѓаните во правосудниот систем.

 

КИРМ тоа го постигнува преку учество во креирање на законската регулатива, континуирана едукација на членството, следење на судската и извршителска практика и нејзино воедначување, соработка со институциите во системот и сродните меѓународни организации

 

 

Јавни објави

Logotype1111

Новости

 

Одлуки

Logotype1111

Дисциплинска комисија

12741923_223063811373098_4535535635364534759_n

Најди извршител

mapa_mk

Огласи за продажба

nedvizen imot

Ј О_abstract

discrimination
New Image
LogoHeader2014
aukciska_kukja

Академик

image001

Член на Деловен совет

uacs_logo

зсрм

header
QRCode