Влез за корисници

lock_forum
lupa-6

Испит за извршители

ispit na izvrsiteli 2
bannerbg_main
usaid

Најчести прашања

prasalnik 2
26122011162156_g_komisija-za-zastita-na-prav

Анкета

Новиот дизајн е:

Резултати од гласањето

Loading ... Loading ...
January 2022
M T W T F S S
« Dec    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Медиумите за нас

  • Радио Слободна Македонија, 06.11.2014 Повеќе…
  • Беџети: Македонија има ефикасен систем на извршување , МИА,  31.05.2013  повеќе…
  • Беџети: Македонија има 61 извршител повеќе од лани , Дневник 31.05.2013 повеќе…
  • Се разведуваат и ги туркаат извршителите по скали за да не плаќаат, Вечер, 23.04.2013    повеќе…
  • Дали извршителите им наплатуваат премногу на граѓаните ? , Deutsche Welle,  21.04.2013   повеќе…
  • Во фиоки лежат 150.000 предмети за наплата на долгови, Нова Македонија, 16.04.2013   повеќе…
  • Извршителската професија е круна на правосудниот систем, akademik.mk, 22.03.2013    повеќе..
  • Извршителите имале 160000 предмети и наплатиле 104 милиони евра, Сител, 07.03.2013    повеќе…
  • Извршувањето стана доходовна професија, Дневник, 20.02.2013   повеќе…
  • Граѓаните се потешко ги подмируваат сметките, извршителите тропаат почесто на врата, 24 Вести, 09.11.2012  повеќе…  

 

Јавни објави

Logotype1111

Обука за обучувачи (ТоТ)

1111

Новости

 

Одлуки

Logotype1111

Дисциплинска комисија

12741923_223063811373098_4535535635364534759_n

Најди извршител

mapa_mk

Огласи за продажба

nedvizen imot

Ј О_abstract

discrimination
New Image
LogoHeader2014
aukciska_kukja

Академик

image001

Член на Деловен совет

uacs_logo

зсрм

header
QRCode