Влез за корисници

lock_forum
lupa-6

Меѓународна конференција

111

Испит за извршители

ispit na izvrsiteli 2
bannerbg_main
usaid

Најчести прашања

prasalnik 2
26122011162156_g_komisija-za-zastita-na-prav

Анкета

Новиот дизајн е:

Резултати од гласањето

Loading ... Loading ...
August 2018
M T W T F S S
« Jul   Oct »
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Archive for August 2018

Состанок со Министерот за правда Рената Дескоска

39876131_2202485536697221_3504549045584527360_nНа ден 21.08.2018 година, Претседателот на Комората на извршители на Република Македонија Зоран Димов, оствари работен состанок со Министерот за правда Рената Дескоска.

Правно мислење на Врховниот суд за укинување на потврда за правосилност и извршност на извршна исправа

foto-5Одделот на граѓански дела на Врховниот суд на Република Македонија донесе правно мислење во врска правосилното укинување на потврдата (клаузулата) за правосилност и извршност на извршната исправа. Според правното мислење на Одделот на граѓански дела на Врховниот суд на Република Македонија, „Правосилното укинување на потврдата (клаузулата) за правосилност и извршност на извршната исправа не претставува основ за противизвршување.

Јавни објави

Logotype1111

Новости

 

12741923_223063811373098_4535535635364534759_n

Најди извршител

mapa_mk

Огласи за продажба

nedvizen imot

Ј О_abstract

discrimination
New Image
LogoHeader2014
aukciska_kukja

Академик

image001

Член на Деловен совет

uacs_logo

зсрм

header
QRCode