Влез за корисници

lock_forum
lupa-6

Меѓународна конференција

111

Испит за извршители

ispit na izvrsiteli 2
bannerbg_main
usaid

Најчести прашања

prasalnik 2
26122011162156_g_komisija-za-zastita-na-prav

Анкета

Новиот дизајн е:

Резултати од гласањето

Loading ... Loading ...
June 2020
M T W T F S S
« May    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Работна средба со Г-дин Jos Uitdehaag

Logotype11111-300x145

На ден 01.07.2018 година Претседателот на КИРМ Зоран Димов, Потпретседателот на КИРМ Антончо Коштанов и Роза Родиќ, член на УО на КИРМ  остварија работна средба во Приштина- Р. Косово со г-дин Jos Uitdehaag.

Г-дин  Jos Uitdehaag беше информиран за моменталната состојба во Р. Македонија, во однос на состојбата во извршувањето, новините и измените на Законот за извршување, како и во врска со ново настаната состојба за измена на постојната Тарифа, односно беше целосно информиран за ставовите на КИРМ во однос на Министерството за правда на РМ. Од него беше побарано да ја подржи Комората на извршители на РМ во обидите за издигнување на статусот извршител, и да ни даде подршка во настојувањата идните претстојни измени на законот и на Тарифата да бидат во согласност со европските стандарди. Исто така на средбата беше разговарано за можноста да се направи како внатрешна средба помеѓу извршителите и претставници од Министерството за правда, така и една поширока регионална средба. Г-дин Jos Uitdehaag беше запознаен и со досегашните регионални соработки и средби, а се заради можноста да се земе заедничко учество на претстојните средби и за подобрување на улогата на извршителите во нивните матични земји

Јавни објави

Logotype1111

Новости

 

Одлуки

Logotype1111

Дисциплинска комисија

12741923_223063811373098_4535535635364534759_n

Најди извршител

mapa_mk

Огласи за продажба

nedvizen imot

Ј О_abstract

discrimination
New Image
LogoHeader2014
aukciska_kukja

Академик

image001

Член на Деловен совет

uacs_logo

зсрм

header

Browse Front Page

Featuring Top 10/173 of Front Page

Subscribe

Read more

QRCode