Влез за корисници

lock_forum
lupa-6

Меѓународна конференција

111

Испит за извршители

ispit na izvrsiteli 2
bannerbg_main
usaid

Најчести прашања

prasalnik 2
26122011162156_g_komisija-za-zastita-na-prav

Анкета

Новиот дизајн е:

Резултати од гласањето

Loading ... Loading ...
June 2020
M T W T F S S
« May    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Tркалезна маса “Стручна расправа по Предлог законот за изменување и дополнување на Законот за извршување”

IMG-685ab011aab23ce118222b8782d30894-VНа ден 20.11.2018 година, во организација на Комората на извршители на Република Македонија се одржа тркалезна маса на тема “Стручна расправа по Предлог законот за изменување и дополнување на Законот за извршување”. Покрај Претседателот на КИРМ Зоран Димов, свое излагање имаа и Министерот за правда д-р Рената Дескоска,  Претседател на Меѓународната унија на извршители (UIHJ) Марк Шмитц, Секретарот на Меѓународната унија на извршители (UIHJ) Јос Утехааг, Антончо Коштанов, извршител од Скопје, член на УО на КИРМ, Игор Спировски, адвокат и поранешен судија на Уставен суд на РМ и д-р Арсен Јаневски професор во пензија.IMG-685ab011aab23ce118222b8782d30894-V IMG-c25cdab6fc4187df44d68df4ab1dd775-V IMG-ee1a6bc68cc37ffe80c010bcc8e0c189-V IMG-f1610c18d9ad1101a421d8e59b7a3f93-V


Јавни објави

Logotype1111

Новости

 

Одлуки

Logotype1111

Дисциплинска комисија

12741923_223063811373098_4535535635364534759_n

Најди извршител

mapa_mk

Огласи за продажба

nedvizen imot

Ј О_abstract

discrimination
New Image
LogoHeader2014
aukciska_kukja

Академик

image001

Член на Деловен совет

uacs_logo

зсрм

header

Browse Front Page

Featuring Top 10/173 of Front Page

Subscribe

Read more

QRCode