Влез за корисници

lock_forum
lupa-6

Испит за извршители

ispit na izvrsiteli 2
bannerbg_main
usaid

Најчести прашања

prasalnik 2
26122011162156_g_komisija-za-zastita-na-prav

Анкета

Новиот дизајн е:

Резултати од гласањето

Loading ... Loading ...
September 2021
M T W T F S S
« Aug    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  

ИЗВРШИТЕЛИТЕ СЕ СООЧИЈА СО ОБВИНИТЕЛИТЕ: Над 100 кривични пријави поднесени против извршителите во период од 7 години


Извршителите и јавните обвинители од скопското апелационо подрачје седнаа на иста маса по иницијатива и во организација на Комората на извршители на РМ (КИРМ).  Опсегот и правните последици о
д примената на Кривичниот законик за кривични дела сторени при  спроведување на извршувањето од страна  на извршителот односно од  страна на странките и учесниците  во  извршувањето беше темата во фокус на оваа средба презентирана од поранешниот министер за правда Михајло Маневски. На средбата присуствуваа и судии, како и претставници на Министерството за правда и Министерството за внатрешни работи.

Јавни објави

Logotype1111

Обука за обучувачи (ТоТ)

1111

Новости

 

Одлуки

Logotype1111

Дисциплинска комисија

12741923_223063811373098_4535535635364534759_n

Најди извршител

mapa_mk

Огласи за продажба

nedvizen imot

Ј О_abstract

discrimination
New Image
LogoHeader2014
aukciska_kukja

Академик

image001

Член на Деловен совет

uacs_logo

зсрм

header

Browse Front Page

Featuring Top 10/201 of Front Page

Subscribe

Read more

QRCode